Zvezda za pet minuta "slomila" Vojvodinu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu sa 4:1 u 10. kolu Superlige na stadionu "Rajko Mitić", pred oko 14.000 gledalaca.

Crvena zvezda - Vojvodina 4:1

Crveno-beli su se posle poraza u „večitom derbiju“ vratili na čelo tabele i sada imaju 25 bodova, dva više od Novosađana koji su doživeli prvi poraz u sezoni.

Pobedu aktuelnom šampionu doneli su Ruiz u 11, Donald u 64, Plavšić u 69. i Srnić u 90. minutu. Pogodak za Vojvodinu postigao je Malbašić u 43. minutu.

Zanimljivo je da je Vojvodina od početka sezone primila četiri gola, a na samo na ovom meču još toliko.

Crvena zvezda je bolje počela meč i brzo povela preko Ruiza, u finišu poluvremena Vojvodina je imala inicijativu koja je materijalizovana pogotkom Malbašića.

Međutim, u nastavku je Crvenoj zvezdi bilo dovoljno samo pet minuta da slomi otpor rivala i golovima Donalda i Plavšića reši pitanje pobednika, nizale su se šanse do kraja susreta na obe strane, a konačan rezultat postavio je Srnić u 90. minutu.

Sastavi:
Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Luković, Ristić, Poletanović, Donald, Plavšić, Kanga, Ruiz, Vijeira.
Vojvodina: Kordić, Antić, Planić, Maksimović, Kovačević, Lakićević, Jovančić, Meleg, Paločević, Malbašić, Trujić.

Dve prilike jedna za drugom na samom početku meča, prvo je u timu Vojvodine zapretio Trujić, ali je Manojlović na vreme izašao, a odgovorio je Luković pokušajem sa distance, a lopta je otišla pored gola.

Usledila su tri kornera za Novosađane, ali nije bilo opasnosti po gol beogradskih crveno-belih.

Crvena zvezda povela je u 11. minutu. Kanga je odradio dobar posao pred kaznenim prostorom, dodao ka Ruizu, a on bio precizan sa dvadesetak metara odličnim udarcem.

Vojvodina je imala još jednu priliku preko Trujića pet inuta posle primljenog gola, ali on nije šutirao dovoljno dobro.

Zvezda je mogla do 2:0 već posle 20 minuta igre, Plavšić je dodao loptu ka Vijeiri, on bio u gotovo idealnoj poziciji, pomalo nonšalantno je šutirao, ali Kordić odlično je reagovao i zaustavio pokušaj nogom. Portugalac je takođe mogao i da doda loptu saigraču, ali je ipak rešio da šutira, pa promene rezultata nije bilo.

Starsport
Starsport

Fudbaleri Vojvodine tražili su jedanaesterac u 35. minutu. Malbašić je pao posle duela sa Petkovićem u kaznenom prostoru kada je krenuo ka golu, posle dodavanja Paločevića, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Vojvdina je igrala sve bolje kako je vreme prolazilo, a pet minuta pre kraja poluvremena imala solidnu priliku za izjednačenje. Trujić je lako prošao pored Le Taleka na levoj strani, ubacio u kazneni prostor ka Melegu, a on sa sedam-osam metara prebaciuje gol.

Novosađani su materijalizovali bolju igru u ovom periodu igre golom za izjednačenje u 43. minutu. Kanga je bio dekoncentrisan pred svojim kaznenim prostorom, Meleg je uzeo loptu, dodao ka Malbašiću, a on nadmudrio Manojlovića. Gosti su nastavili da prete, pokušavali da iskoriste dobar nalet, ali ne i da stignu do drugog gola u prvih 45 minuta.

Starsport
Starsport

Ofanzivnije je Crvena zvezda počela drugo poluvreme u nadi da vrati vođstvo, a u tome je i uspela u 55. minutu preko Donalda, koji je bio precizan sa oko pet metara, a prethodno su akciju vodili Kanga i Ruiz.

Planić je par trenutaka kasnije posle kornera mogao brzo da poravna rezultat, pokušao je glavom iz peterca, ali lopta je završila pored gola.

Zvezda je zaboravila na slab period igre u prvom poluvremenu, pa brzo postiže i treći pogodak u 69. minutu iz trećeg pokušaja. Kordić je redom branio pokušaje Ruiza, a potom i Kange, ali najviše sreće i znanja u ovoj akciji imao je Plavšić koji je posle novog odbitka šutirao u bliži ugao koji nije sačuvao golman gostiju.

Crveno-beli su bili u sjajnom naletu, želeli su i četvrti gol, ali su Vojvođani ovoga puta bili koncentrisaniji i nisu dopustili Zvezdi da stigne do ubedljivijeg vođstva.

Ipak, tačku na meč, uz dosta sreće, stavio je Srnić u 90. minutu meča.