Zvezdino slavlje, Čuka i Voša u Evropi

Završeno je takmičenje u Supeligi Srbije, Zvezda je proslavila 27. šampionsku titulu, a poznati su i učesnici kvalifikacija za Ligu Evrope.

MNIzvor: B92
Starsport
Starsport

Partizan je sa 3:2 pobedio Vojvodinu i obezbedio drugo mesto na tabeli. Ekipa Ivana Tomića sezonu je završila na drugom mestu, osvojen je i Kup Srbije, pa će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U tom takmičenju naći će se i trećeplasirani Čukarički i četvrtoplasirana Vojvodina.

Crno-beli su poveli već u sedmom minutu preko Milenkovića, a prednost je duplirao Mihajlović dvadesetak minuta kasnije. Gosti iz Novog Sada smanjili su rezultat u 32. minutu, dva gola prednosti Partizanu vraća Rosić autogolom u 60. minutu, da bi se Meleg još jednom upisao u strelce u 74. minutu.

Pre početka utakmice trener Vojvodine Nenad Lalatović napravio je ispad, kada je pokazao srednji prst navijačima Partizana.

Crvena zvezda ostvarila je pobedu nad niškim Radničkim sa 2:0. Crveno-beli u ranoj fazi propustili priliku za vođstvo kada je penal promašio Petković šutiravši visoko preko gola. Ipak, pogdak za domaće postigao je Orlandić u 75. minutu, a sve je rešeno kada se Katai upisao u strelce u 82. minutu.

Prethodno je šampionski pehar podigao kapiten Aleksandar Luković. Crveno-beli naredne sezone igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Starsport
Starsport

Čukarički je ostvario sigurnu pobedu nad Surdulicom na Banovom brdu sa 2:1. Iako posle prvih 45 minuta nije bilo golova, sve je rešeno u prvih desetak minuta nastavka. Prednost svom timu doneo je Jovanović u 46. minutu, a rezultat je duplirao Pavlović 10 minuta kasnije. Gosti iz Surdulice smanjili su četiri minuta pre kraja preko Jovanovića.

Golova nije bilo jedino na meču Borca i Voždovca.