'Lisice' nastavile san – Lester razbio Siti!

Lester Siti nastavio je da oduševljava sve ljubitelje fudbala širom sveta, pobedivši Mančester Siti na Etihadu u derbiju 25. kola Premijer lige – 3:1 (1:0).

Getty Images

Ekipa Klaudija Ranijerija odigrala je još jedan maestralan susret u nizu, u potpunosti je nadrigal tim Manuela Pelegrinija, pred njegovim navijačima, a da nije bilo Džoa Harta mogla je i ubedljivije da trijumfuje.

'Lisice' su stigle do 15. pobede u sezoni i ukupno 53. boda, pa sada imaju šest bodova više od drugoplasiranih 'Građana'.

Meč je počeo idealno za goste, Aleksandar Kolarov napravio je faul uz gol aut liniju, Rijad Marez poslao loptu na peterac, a Robert Hut, uz pomoć Martina Demićelisa, smestio loptu u mrežu. Lester je nastavio sa napadima i posle vođstva, pa je Džo Hart morao da spasava svoj tim u nekoliko navrata.

Usledio je odgovor Sitija u preostalih pola časa prvog dela igre, ali domaći nisu uspevali ni da pogode okvir gola gostiju, čiji je zadnji red sjajno funkcionisao, da bi posle samo 180 sekundi igre u nastavku usledio novi šok za domaće.

Rijad Marez je najpre 'preskočio' Otamendija sa sve loptom, onda poslao Pabla Sabaletu 'po burek' 'biciklicom', a zatim sa desetak metara lagano pogodio bliži ugao nemoćnog Harta.

Ni ovoga puta lider nije stao, Šindi Okazaki je nedugo zatim propustio šansu da reši meč, ali nije Hut u 77. minutu.

Nemac je meč života krunisao sjajnim skokom, posle kornera Alžirca koji je upisao drugu asistenciju, za konačnih 3:0, ali i pokazao da Demićelis nema mesta u ligama gde si igra ozbiljan fudbal.

Konačan rezultat susreta postavio je Serhio Kun Aguero u 88. minutu, kada je sa posle udarca iz ugla glavom sa ivice peterca napokon savladao Kaspera Šmajhela.

Sastavi:

Mančester Siti: Hart – Demićelis, Otamendi, Kolarov, Sabaleta – Fernandinjo, Delf (Ihenaćo 52) – Sterling, Ture (Fernando od 52), Silva (Selina 77) – Aguero

Lester Siti: Šmajhel – Hut, Morgan, Fuks, Simpson – Drinkvoter, Kante, Olbrajton, Marez (Grej od 77) – Okazaki (Uljoa od 81) – Vardi

Gosti su na najbolji mogući način otvorili derbi, pošto su stigli do vođstva posle samo 180 sekudni igre. Aleksandar Kolarov je faulirao Rijada Mareza blizu gol aut linije, a Alžirac poslao loptu na peterac – odakle je štoper Robert Hut šalje, od noge Martina Demićelisa, u mrežu.

Nastavile su 'Lisice' sa napadom, uprkos ranoj prednosti, a novu veliku šansu imao je Džejmi Vardi. Najbolji strelac Premijer lige izbio je sam ispred Harta, posle pâsa Šinđija Okazakija, ali je golman engleske reprezentacije na vreme izašao i sprečio totalnu katastrofu 'Građana'. Nekoliko minuta kasnije ponovo je bilo opasno u kaznenom domaćih, ovoga puta je Marez proigrao Danijela Drinkvotera, ali je Hart ponovo u pravo vreme napustio gol crtu.

Prvu ozbiljniju šansu za Siti imao je David Silva u 16. minutu, prošao je Španac kroz odbranu Lestera i uspeo nekako da uputi udarac, slabijom, desnom nogom, ali je lopta završila zamalo pored dalje stative.

Nikolas Otamendi i Martin Demićelis nalaze se na velikim 'mukama' od samog starta, pošto nikako ne mogu da se nose sa brzim igračima iz napada Lestera, a malo je nedostajalo da baš posle jedne takve situacije Lester duplira vođstvo. Vardi je protutnjao pored Demićelisa i poslao loptu na peterac, ali Okazaki nije uspeo da je skrene u gol.

Usledio je nešto mirniji period igre, koji je na ulasku u pola časa igre prekinuo Jaja Ture nepreciznim pokušajem sa dvadesetak metara, da bi samo nekoliko minuta kasnije Kasper Šmajhel ponovo bio u opasnosti, ali je i udarac Kuna Aguera završio pored stative.

Do odlaska na odmor domaćin je na sve načine pokušavao da stigne do izjendačenja, pretili su redom Aguero, Ture i Kolarov, a upravo je srpski reprezentativac imao najbolju priliku u 45. minutu – kada je Deni Simpson u poslednji čas izblokirao njegov udarac i poslao loptu u korner.

Kako su otvorili meč, tako su gosti otvorili i drugo poluvreme – golom. Posle samo 180 sekundi igre u nastavku, Rijad Marez je najpre 'preskočio' Otamendija sa sve loptom, onda poslao Pabla Sabaletu 'po burek' 'biciklicom', a zatim sa desetak metara lagano pogodio bliži ugao nemoćnog Harta.

Start drugog dela igre obeležila je igra u visokom ritmu na obe strane, u 51. minutu videli smo šansu na obe strane, prvo pokušaj Turea glavom, a zatim i Okazakija, ali je Hart ponovo bio na visini zadatka. Najbliži tome da smanji zaostatak Lester je bio u 57. minutu, posle pokušaja Fernanda glavom koji u poslednji čas zaustavlja Šmajhel.

Kada su uspeli da zadrže nalete domaćina, usledio je novi šok za navijače Sitija i trenutak koji je praktično rešio pitanje pobednika. Demićelis je u 60. minutu još jednom pokazao da mu nije mesto u Premijer ligi, a Robert Hut glavom zakucao loptu u mrežu za velikih 3:0 za Lester.

Nisu se 'Lisice' zaustavile ni posle trećeg gola, pa je Džo Hart još jednom morao da spasava svoj tim. Vardi je dobio divnu loptu u prostor, pobegao je čuvarima i pokušao da smesti loptu u dalji ugao, ali je Hart po treći put na meču situaciju '1 na 1' rešio u svoju korist.

Domaći su delovali totalno razbijeno na terenu, a, iako im je Lester prepustio posed i inicijativu, nisu uspevali ozbiljnije da zaprete Šmajhelu. Prvi pokušaj Aguera zaustavila je odbrana gostiju, a drugi šut Argentinca danski golman. Nije dugo prošlo pre nego što je Lester uzvratio, a Vardija je samo nekoliko centimeta delilo od pogotka.

Ipak, Siti je na kraju nekako stigao do počasnog pogotka, kada je Aguero napokon uspeo, glavom sa peterca, da savlada Šmajhela. Na tome se sve završilo, pa je Lester Siti upisao veliku pobedu i nastavio svoj put ka istoriji i tituli!