PL: Lester čuva vrh, Totenhem preskočio Arsenal

Fudbaleri Lestera pobedili su Liverpul na svom terenu sa 2:0 u 24. kolu Premijer lige.

MNIzvor: B92
Getty Images

"Lisice" su sačuvale lidersku poziciju sa tri boda više od Mančester Sitija koji je pobedio Sanderlend u gostima minimalnim rezultatom. Upravo te dve ekipe sastaju se u narednom kolu.

Arsenal je propustio "bezbroj" prilika na meču sa Sautemptonom koji je završen bez golova. Tim Arsena Vengera treći meč zaredom u Premijer ligi nije uspeo da postigne gol, vezao je četiri meča bez trijumfa.

To je iskoristio Totenhem pobedom nad Noričom 3:0 i popeo se na treće mesto na tabeli trećim uzastopnim trijumfom. Dve ekipe sada imaju po 45 bodova.

Junajted je lako savladao Stouk kod kuće sa 3:0, Bornmut je posle preokreta slavio na gostovanju Kristal Palasu 2:1, Vest Hem je bio bolji od Aston Vile 2:0, a VBA je u 92. minutu stigao do boda sa Svonsijem - 1:1.

Lester je poveo u 60. minutu spektakularnim pogotkom Vardija sa oko 20 metara, a na asistenciju Mareza. Isti igrač postigao je i drugi pogodak za svoj tim 11 minuta kasnije, Okazaki mu je ubacio loptu u prostor, a engleski fudbaler je bez problema savladao Minjolea.

Ezil je propustio tri odlične prilike za Arsenal u prvom poluvremenu na Emiratima. I gosti su pretili, uputili su nekoliko opasnih udaraca sa distance, ali promene rezultata nije bilo. Arsenal je agresivno igrao i drugo poluvreme, redom su prilike propuštali Sančes, Volkot, Žiru, ali odbranama se istakao golman gostiju Forster. Domaći su na sve načine pokušavali da postignu pogodak, a još jednu veliku priliku propustio je Sančes kada je posle njegovog pokušaja, sa gol-linije loptu izbacio Van Dajk.

Totenhem je poveo već u drugom minutu preko Alija. Udarac Eriksena sa oko 15 metara odbranio je golman Noriča, lopta se odbila do Alija koji trese mrežu sa pet metara. Prednost je duplirana u 30. minutu sa bele tačke. Prethodno je u kaznenom prosotru oboren Ali, a Kejn je bio precizan. On je stavio tačku na meč pogotkom u 90. minutu.

Siti je protiv Sanderlenda pobedio golom Aguera u 16. minutu. Posle asistencije Navasa sa desne, lopta je prošla kroz pola kaznenog prostora, a Argentinac je lako postigao pogodak.

I Junajted je brzo poveo. Već u 14. minutu Lingard je glavom sa četiri metra zatresao mrežu. Na 2:0 povisio je Marsijal na dodavanje Runija devet minuta kasnije. Na početku drugog poluvremena domaći povećavaju prednost, a strelac je Runi u 53. minutu, za konačan rezultat.