LK: Siti, Stouk i Everton u polufinalu

Fudbaleri Mančester sitija, Evertona i Stouka plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa.

Izvor: B92 Engleska

Najubedljiviji je bio Siti koji je kod kuće pobedio Hal sa 4:1. Tim Manuela Pelegrinija je prema očekivanjima lako stigao do pobede, iako je posao završio tek u nastavku.

Vilfred Boni je u 12. minutu postigao vodeći gol, ali je taj rezultat ostao do poluvremena. Tek u poslednjih deset minuta Siti je otvorio gostujući tim. Iheanačo je u 80. povećao na 2:0, a do kraja je dva gola postigao De Brujne. Na drugoj strani poraz gostiju ublažio je Robertson u 95. minutu. Aleksandar Kolarov odmarao je na ovoj utakmici.

Everton je slavio protiv Midlzbora u gostima sa 2:0 golovima Delofeua u 20. i Lukakua u 28. minutu, a Stouk je kod kuće slavio protiv Šefild venzdeja istim rezultatom.

Ibrahim Afelaj pogodio je u 29. minutu, a Fil Bardsli je overio prolaz 15 minuta pre kraja.