Gol Đorđevića, Romi derbi za LŠ

Filip Đorđević postigao je gol za Lacio u rimskom derbiju, ali je Roma slavila 2:1 (0:0) na Olimpiku.

AKIzvor: B92 Italija

"Vučica" je tako obezbedila drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, dok će Lacio u poslednjem kolu morati da izbegne poraz od Napolija ako želi u kvalifikacije.

Lacio ima tri boda više od Napolija koji je na četvrtom mestu, koje donosi samo Ligu Evrope. Rimljanima će biti dovoljan i bod, u slučaju pobede domaćina, Napolitanci će u kvalifikacije za LŠ. Meč sezone igraće se na San Paulu u nedelju.

Lacio je u potpunosti nadigrao rivala kojem je bio dovoljan bod kako bi odbranio drugu poziciju, ali nije koristio svoje gol šanse.

Kloze i Basta su propustili prilike za vođstvo u prvih 50 minuta igre, što je 17 minuta pre kraja kaznio Viktor Ibarbo za prednost Rome.

Devet minuta pre kraja rezervista Filip Đorđević koristi asistenciju Klozea i glavom donosi poravnanje rezultata, ali već u 85. minutu Miralem Pjanić pronalazi iz slobodnog udarca Mapua Janga-Mbivu za veliko slavlje Rome.