Đenoa odolela, Inter ispušta Evropu

Fudbaleri Intera verovatno neće igrati u Evropi sledeće sezone, jer su poraženi od Đenoe sa 3:2.

AKIzvor: B92 Italija

"Nerazuri" su dva puta vodili na Luiđi Ferarisu u prvih pola sata meča, pogocima Maura Ikardija i Rodriga Palasija, ali su Leonardo Pavoleti i Maksim Lestijen vraćali domaćina u egal.

Ernanes i Brozović su u drugom poluvremenu pogađali okvir gola Đenoe, koja minut pre kraja golom Juraja Kučke verovatno ostavlja Inter bez Evrope.

Inter je tako ostao na minimalnim šansama da se plasira u Ligu Evrope, jer je kolo pre kraja ostao na dva boda iza Sampdorije, koja ima meč manje.

Ukoliko tim Siniše Mihajlovića savlada Empoli u nedelju, ekipa njegovog prijatelja Roberta Mančinija će ostati bez nastupa u Evropi sledeće sezone.

Đenoa je petom pobedom u poslednjih šest kola stigla do petog mesta u Seriji A, ali verovatno neće dobiti licencu za Evropu zbog problema sa stadionom, pa će u LE najverovatnije Fiorentina i Sampdorija, uz Napoli.

Nemanja Vidić nije bio u timu Intera na ovom meču, dok je Zdravko Kuzmanović ostao na klupi za rezerve.