Sent Etjenu bod sa Žerlana

Fudbaleri Olimpik Liona i Sent Etjena remizirali su 2:2 u derbiju 33. kola francuske Lige 1.

AKIzvor: B92 Francuska

Domaćin je poveo golom Ndžijea u 24. minutu, ali samo pet minuta kasnije Rouz dobija crveni karton zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru.

Gosti to koriste te preko Gradela izjednačuju, a u finišu prvog poluvremena Hamuma pogađa za preokret. Ipak, na startu drugog dela Žale donosi veliki bod domaćinu.

Lion je sada izjednačen sa Pari Sen Žermenom na deobi prvog mesta sa po 65 bodova, ali ima utakmicu više od rivala.

Sent Etjen se izjednačio sa Marsejom na deobi četvrte pozicije, ali ih za tri boda zaostatka prati Bordo, u borbi za Ligu Evrope.

Lion u sledećem kolu gostuje Remsu, dok Sent Etjen čeka Monpelje, koji je takođe u igru za LE.