Lion čuva vrh, Ninkov pocrveneo

Fudbaleri Olimpika iz Liona pobedili su Mec sa 2:0 u 22. kolu Lige 1 i zadržali prvo mesto na tabeli.

JTIzvor: B92 Francuska

Lion je do 15. trijumfa ove sezone, sedmog prvenstvenog u nizu, došao golovima prvog strelca lige Lakazetea iz penala u 31. minutu i Tolisa u 83. minutu.

Olimpik je, inače, od 29. minuta imao igrača više, zato što je Argentinac Milan zaradio crveni karton. U pobedničkom timu, reprezentativac Srbije Milan Biševac je odigrao svih 90 minuta, a odbrana njegovog tima nije savladana na petoj prvenstvenoj utakmici zaredom.

Olimpik iz Liona sada ima četiri boda više od Olimpika iz Marseja, dok aktuelni šampion Pari Sen Žermen, koji drži treće mesto, od 21 čas igra sa četvrtoplasiranim Sent Etjenom.

U ostalim mečevima u nedeljnom popodnevnom terminu, pobede su ostvarili Evijan i Kaen, dok su Rems i Lans igrali bez golova.

Duel Evijana i Tuluza, završen pobedom domaćeg tima golom Tomasona u četvrtom minutu, obeležio je i crveni karton Pavla Ninkova. Srpski fudbaler je isključenje zaradio u 61. minutu, posle oštrog starta na Barbosi. Dušan Veškovac je do 57. minutu bio u timu Tuluza, a tada ga je zamenio još jedan srpski fudbaler Aleksandar Pešić.

Kaen je sa 4:1 slavio u Renu, a do trijumfa je došao zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu. Strelci za pobednički tim postigli su Priva, Nanži, Fere i Da Silva, dok je gol za Ren postigao Andre.