FA: Bez šokova, povratak Ezila

Za razliku od petka i subote, u nedelju nije bilo iznenađenja u mečevima šesnaestine finala engleskog FA kupa.

Izvor: B92 Andora

U osminu finala plasirali su se timovi iz Premijer lige – Vest Hem, Aston Vila i Arsenal.

Vest Hem je pobedio Bristol u gostima sa 1:0, Aston Vila je bila bolja od Bornmuta sa 2:1, dok je Arsenal savladao Brajton na gostovanju sa 3:2.

Najteže je do trijumfa stigao tim Sema Olerdajsa koji je igrao protiv prvoplasirane ekipe u trećem rangu engleskog takmičenja. Brajton je u većem delu meča bio izjednačen, ako ne i bolji rival, ali ’čekićari’ su izdržali sve nalete domaćina i golom Sakoa devet minuta pre kraja prošli su u peto kolo FA kupa prvi put posle 2011. godine.

U startnoj postavi Arsenala protiv Brajtona našli su se Mesut Ezil i Tio Volkot, prvi put posle 2013. godine. Nemac se vratio na teren posle više od 100 dana pauze, a Arsenal je poveo već posle 90 sekundi upravo golom Volkota. Drugi gol postigao je Ezil, a u 50. minutu Ogrejdi je smanjio na 2:1.

Devet minuta kasnije fantastičnim volejom Rosicki je ponovo doneo dva gola viška Arsenalu, a konačan rezultat postavio je Baldok 14 minuta pre kraja.