Benfika ostala bez jednog trofeja

Ekipa Benfike izgubila je jednu od tri prošlosezonske titule, eliminisana je osmini finala Kupa Portugalije.

AKIzvor: B92 Portugal

Benfika je poražena od Sporting Brage 2:1, iako je imala prednost na poluvremenu na svom terenu u Lisbonu.

"Orlovi" su poveli u 33. minutu golom Žonasa, ali su Aderlan i Pardo golovima u prvih 15 minuta drugog poluvremena doneli neočekivanu pobedu gostima.

Žorž Žesus nije kalkulisao u ovom meču, igrao je u najjačem sastavu, ali je doživela prvi poraz u portugalskim takmičenjima posle šest pobeda.

Upravo je Braga bila poslednji tim koji je nadigrao Benfiku, krajem oktobra je bila bolja u ligi na svom terenu.