Ronaldo i Hames protutnjali Eibarom

Fudbaleri Real Madrida nastavili su sa impozantnim golgeterskim partijama i u 12. kolu Primere, pošto su bili ubedljivi i u Eibaru – 4:0 (2:0).

Izvor: B92

Aktuelni prvaci Evrope stigli su do 14. trijumfa u nizu, posle 12. runde imaju gol razliku 46:11 i pet boda više od Barselone, koja ima i meč manje.

'Kraljevski' klub je do vođstva stigao posle sumnjive situacije u 23. minutu, a precizan je bio Hames Rodriges. Ronaldo je povećao na 2:0 pred odmor, da bi Karim Benzema i Portugalac u drugom delu postavili konačan rezultat.

Najbolji fudbaler sveta stigao je do neverovatne cifre od 20 pogodaka u 11 mečeva koje je ove sezone odigrao u Primeri, a protiv Eibara je uspeo da stigne do još jednog neverovatnog rekorda – pošto jedino njima nije uspeo da zatrese mrežu od kada je 2009. godine stigao u Madrid.

U prvom meču kola u petak, Atletik Bilbao je lako izašao na kraj sa Espanjlom na San Mamesu, dok je u prvom meču subotnjeg programa Atletiko Madrid savladao Malagu.

Od 20 sati Barselona dočekuje Sevilju, poslednji meč dana igraju Deportivo i Real Sosijedad u La Korunji, dok su u nedelju na programu četiri duela.

Kolo u ponedeljak zatvaraju Granada i Almerija.

Real je krenuo da diktira tempo od samog starta i počeo da ređa prilike. U uvodnih petnestak minuta Ronaldo, Benzema i Bejl nisu imali koncentracije u samoj završnici, ali je odbrana domaćih izdržala samo 23 minuta.

Gosti su napali po desnom boku, najbolji igrač sveta je divno prevario čuvara na ivici kaznenog, prebacivši ga dok je pokušao klizećim startom da ga zaustavi, i poslao loptu do Karima Benzeme u peterac. Francuz je loše odregovao, pri tom je bio u ofsajdu, ali se lopta ponovo odbila do Portugalca koji je šale na drugu stativu – a usamljeni Hames Rodriges je lako prosleđuje u mrežu.

Nije Real prestajao s napadima, a dva gola prednosti svom timu donosi Kristijano Ronaldo svojim 20. golom u sezoni. Dani Karvahal je probio po desnom boku i pronašao Ronalda na desetak metara od gola, a ovaj iz prve uhvatio loptu i smestio je u bliži ugao gola Iruete.

Ništa se nije promenilo ni u drugom delu meča, domaći su pokušavali iz sporadičnih kontranapada, ali je Karim Benzema pogodtkom u 69. minutu otklonio sve dileme oko pobednika. Marselo i Hames su iskoristili neodlučnost odbrane domaćih, a bivši napadač Liona sve to lepo ispratio i zakucao odbijenu loptu u mrežu.

Konačan rezultat susreta i novu sjajnu partiju tima Karla Ančelotija potvrdio je Ronaldo u 83. minutu. Najpre je izveo slobodnjak, lopta je pogodila jednog od igrača iz zida u ruku, a sudija pokazao na penal. Golman domaćih pročitao je Portugalca, ali nedovoljno da ga spreči da postgne 20. pogodak u sezoni.