Adrijano kao Mesi, pobeda Porta

Fudbaleri Šahtjora deklasirali su BATE Borisov u gostima sa 7:0, u 3. kolu H grupe u Ligi šampiona.

Izvor: B92 Australija

U drugom meču ove grupe Porto je savladao Atletik Bilbao kod kuće sa 2:1.

Veče u Ligi šampiona je osim Bajerna obeležio i Luis Adrijano koji je postigao pet golova protiv BATE Borisova i tako izjednačio rekord Lionela Mesija u ovom takmičenju.

Šahtjor posle ove ubedljive pobede ima 5 bodova na drugom mestu H grupe, dok je Porto prvi sa dva boda više.

Sav posao ukrajinski velikan završio je u prvom poluvremenu posle kojeg je vodio sa 6:0. Tešeira je u 11. pogodio za 1:0, a do poluvremena je Adrijano postigao čak etiri gola – 28, 36, 40 i 44. minut. U strelce je stigao da se upiše i Daglas, pa je tim iz Donjecka u nastavku odigrao lagano.

Konačnih 7:0 postavio je Adrijano sa penala u 82. minutu. U domaćem timu Filip Mladenović odigrao je ceo meč, dok je Nemanja Tubić zamenjen u 46. minutu.

Zanimljivo je bilo u Portu gde je domaćin slavio protiv Atletik Bilbaa golom Kvarežme u 75. minutu. Erera je u 45. minutu dojeo Portu prednost na poluvremenu, ali je u 58. Fernandes izjednačio i dao nadu svojoj ekipi.