Silni Bajern se igrao sa 'Vučicom'

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pokazali su silu u duelu trećeg kola Lige šampiona, pošto su Romu savladali sa 7:1.

ĐNIzvor: B92 Nemačka

Bajern je u duelu koji je proglašen za derbi trećeg kola u 35. minutu vodio sa neverovatnih 5:0, a tim rezultatom otišlo se na odmor.

Roben je otvorio goleadu, a redom su posle pogađali Gece, Levandovski, Roben i Miler.

Do kraja meča pritisak gostiju je opao, a Roma je preko Žervinja uspela da postigne počasni pogodak.

Izabranici Pepa Gvardiole praktično su već prošli u narednu fazu, pošto imaju maksimalan učinak iz tri meča. Roma je ostala na četiri boda, dva više od trećeplasiranog Sitija.

Šampion Engleske ponovo je kiksirao, pošto je odigrao samo 2:2 protiv CSKA iz Moskve.

Holandski reprezentativac pogodio je mrežu već u devetom minutu, kada je posle driblinga, iz maltene mrtvog ugla pogodio suprotni ugao Morgana De Sanktisa.

U razmaku od 23. do 25. minuta, šampion Nemačke postigao je dva pogotka. Prvo je Miler odložio loptu Geceu koji je pogodio sa ivice kaznenog, da bi Levandovski iz peterca u mrežu sproveo centaršut Huana Bernata.

Pet minuta kasnije bilo je 4:0, pošto je Roben ponovo pobegao očajnom Ešliju Kolu. Dobio je divnu loptu između dvojice rivala od Levandovskog, a onda uz pomoć Rominog golmana pogodio.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Tomas Miler sa bele tačke.

Drugo poluvreme očekivano je bilo mnogo manje interesantno od prvog, verovatno zbog želje Bajerna da ne ponizi protivnika.

Nekoliko puta Manuel Nojer pokazao je kakav je golman, a posebno impresivna bila je odbrana udarca Žervinja iz peterca.

Ipak, reprezentativac Obale Slonovače zatresao je mrežu Nemca, posle lepe akcije i centaršuta Naigolana.

U 68. minutu u igru je ušao Frank Riberi, a ovakva utakmica nije mogla da prođe bez njegovog gola. Deset minuta po ulasku pobegao je odbrani domaćih i ’bocnuo’ istrčalog golmana.

Tu nije bio kraj golovima – Džerdan Šaćiri je u 80. minutu ušao u igru, a već iz drugog kontakta sa loptom postavio konačnih 7:1.