Bajern razbio Romu, Adrijanovo veče

U utorak su odigrani mečevi trećeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H, a ono što je trebalo da bude derbi, pretvorilo se u ponižavanje jedne ekipe.

ĐNIzvor: B92 Evropa

Bajern iz Minhena je u duelu koji je proglašen za derbi trećeg kola u 35. minutu vodio sa neverovatnih 5:0.

Do kraja meča je ritam opao, Roma je uspela da se upiše, ali su Bavarci ipak išli do 7:1.

Roben je otvorio goleadu, a redom su posle pogađali Gece, Levandovski, Roben i Miler. Drugo poluvreme počelo je pogotkom Žervinja, da bi Riberi i Šaćiri postavili konačni rezultat.

Zvuči suludo, ali petarda Bavaraca nije bila najubedljivija prednost koju jedna ekipa imala na poluvremenu – Šahtjor je u Borisovu vodio sa 6:0!

Meč je završen rezultatom 7:0, a napadač gostiju Luiz Adrijano se čak četiri puta upisao u listu strelaca čime je izjednačio rekord Lionela Mesija iz meča sa Leverkuzenom.

Spomenuti Mesi ponovo je glavna figura na ’Nou Kampu’ gde je Barselona dobila Ajaks sa 2:1. U prvom poluvremenu upisao je asistenciju i gol. Prvo je namestio gol Nejmaru, a onda i iskoristio nestvarno dodavanje Inijeste. Argentinac je postigao 69. u LŠ, a ove sezone ima učinak od 11 golova i 11 asistencija u svim takmičenjima.

Do kraja meča Ajaks je uspeo da smanji preko El-Gazija u 88. minutu, da bi Sandro Ramires rešio sve dileme u poslednjem napadu.

Čelsi je takođe bio ubedljiv u duelu sa Mariborom – 6:0! Remi je otvorio seriju, ali je izašao već u 16. minutu. Umesto njega ušao je Drogba i odmah pogodio sa bele tačke.

Azar je u drugom poluvremenu postigao dva gola, dok je svoju mrežu pogodio Viler.

Sedam golova viđeno je i u Gelzenkirhenu, gde je Sporting iz Lisabona zamalo izvukao bod, iako je imao igrača manje i gubio sa 3:1. Portugalci su se vratili na 3:3, ali je Čupo Moting sa penala ipak doneo pobedu Šalkeu u 93. minutu.

Pari Sen Žermen dugo se mučio u Nikoziji, ali je Kavani u 87. minutu ipak ’upucao’ trijumf ’Svetaca’.

Strelci su bili izuzetni ove večeri, postignuto je čak 36 golova na sedam utakmica u večernjem terminu.