1. Maverik Vinjales (Jamaha) 38:49,999 minuta
2. Andrea Doviciozo (Dukati) +0,461 sekundi
8. Džek Miler (Honda) +14,486
9. Aleks Rins (Suzuki) +14,788
10. Jonas Folger (Jamaha) +15,069

Vinjales je trijumfovao na svom debiju na Jamahi posle žestoke bitke sa Andreom Doviciozom, a slavio je drugi put u karijeri.

Španac i Italijan su se nekoliko puta smenjivali u vođstvu na "Losailu", gde se na podijum popeo i drugi vozač Jamahe, višestruki šampion Valentino Rosi, ispred aktuelnog prvaka Marka Markesa.

Italijan je do podijuma stigao iako je trku počeo sa tek desete pozicije, u 38. godini života: "Da mi je neko ponudio opkladu pre trke da ću biti na postolju, odbio bih. Možda bih se kladio za deset evra".

Veče u Dohi obeležio je tragičan kraj trke za debitanta u Moto GP šampionatu Žoana Zarka. Dvostruki šampion sveta u Moto2 klasi je vodio do 14 krugova pre kraja, ali je izgubio kontrolu nad svojom Jamahom u drugoj krivini, pa je završio pored staze.

Trka u Dohi je kasnila 45 minuta zbog novih problema sa kišim, zbog koje nisu vožene ni kvalifikacije u subotu, a iz istog razloga je imala i dva kruga manje.

Naredna trka Moto GP šampionata na programu je 9. aprila u Santjago del Esteru, za Veliku nagradu Argentine.