Elzan Bibić vicešampion Evrope u krosu

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju u trci mladjih seniora na Evropskom kros prvenstvu u Lisabonu.

SNIzvor: B92, Beta

Dvadesetogodišnji srpski atletičar je stazu od 8.225 metara prešao za 24 minuta i 25 sekundi.

Zlato je osvojio osam sekundi brži Francuz Žimi Gresje, dok je bronzani Abdesamed Oukelfen iz Španije za Bibićem zakasnio devet sekundi.

Bibić je bio jedan od najmlađih učesnika ove nedeljne trke u uzrastu do 23 godine, a prošle godine je kros u Tilburgu završio kao treći junior Evrope.

U konkurenciji mlađih seniora nastupilo je 85 atletičara, od kojih četvorica nisu stigla do cilja.