Kenijci dominirali na prvom "Srbija maratonu", Jevtićeva osvojila drugo mesto

Kenijski atletičari dominirali su na maratonu i polumaratonu prvog "Serbia marathon"

Izvor: B92, Tanjug
Marko Djokovic/STARSPORT

Kenijac Ndiva Ćerutič Sakong i srpska atletičarka Teodora Simović pobednici su prvog maratona.

Kenijski takmičar stazu dugu 42 kilometara istrčao je za dva sata, 19 minuta i 19 sekundi.

Drugo mesto pripalo je njegovom sunarodniku Nelsonu Kipkogei Čerutiču sa vremenom od 2:19.59, dok je treće najbolje vreme imao Moldavac Maksim Railanu (2:21.12).

Simovićeva je u konkurenciji maratonki bila najbolja, završivsi najtežu trku za 2:41.31.
Drugu pozicju zauzela je Kenijka Helen Džepkosegi Kimutai (2:54.07), dok je Bugarka Marinela Nineva kroz cilj prošla treća sa vremenom od dva sata, 54 minuta i sedam sekundi.

Pobednik polumaratonske trke u muškoj konkurenciji je Kenijac Metju Kosgei sa vremenom od 1:08.55.
Drugo mesto pripalo je srpskom atletičaru Milan Mitroviću, koji je deonicu dugu 21 kilometar istrčao je za 1:10.11.

Na trećoj poziciji završio je još jedan kenijski atletičar Elajdža Mutuku Vambua, koji je štopericu zaustavio na 1:11.13.

U ženskoj konkurenciji najbolje vreme od jednog sata, 13 minuta i dve sekunde imala je Neli Džepćumba iz Kenije.

Druga je kroz cilj prošla srpska atletičarka Olivera Jevtić (1:14.05), dok se na treći stepenik pobedničkog postolja popela Kenijka Rut Nundu Mbata sa vremenom od 1:17.19.